NOVOSTI

ODRŽANO PRVENSTVO BALKANA ZA DECU

27. Prvenstvo Balkana za decu održano je od 26. do 28. maja 2023. godine u Baru, Crna Gora, na kome je učešće uzelo preko 1400 takmičara iz 11 zemalja.

Takičari reprezentacije Srbije osvojili su 6 zlatnih medalja, 10 srebrnih i 20 bronzanih a od toga članovi Beogradskog karate saveza osvojili su 2 zlatne medalje, 4 srebrne i 7 bronzanih i to zlatne medalje su osvojili: Prodanović Miloš (kk Žandarmerija) u kategoriji pionira borbe pojedinačno -45 kg i  Simić Luka (MB Sport) u kategoriji muških nada borbe pojedinačno -55 kg, srebne medalje su osvojili: Stojanović Uroš (kk Umka) u kategoriji pionira borbe pojedinačno -30 kg, Devetaković Natalija (Samuraj) u kategoriji pionirki borbe pojedinačno +44 kg, Rajković Nevena (kk Žandarmerija) u kategoriji pionirki borbe pojedinačno -32 kg i Nedeljković Vasilije (kk Pobednik 011) u kategoriji muških nada borbe pojedinačno -42 kg dok su bronzane medalje osvojili: Turnić Nađa (kk Mladenovac) u kategoriji pionirki kate pojedinačno, Skadrić Mihajlo (kk Unsu)  u kategoriji pionira kate pojedinačno, Macura Nina (kk Pobednik 011) u kategoriji ženskih nada borbe pojedinačno +50 kg, Čotra Jovan (kk Soko Obrenovac) u kategoriji muških nada borbe pojedinačno +52 kg, Bugarski Andrea (kk Soko Obrenovac) u kategoriji ženskih nada borbe pojedinačno -39 kg, Krsmanović Kristijan (kk Mladenovac) u kategoriji muških nada borbe pojedinačno -50 kg i kata tim Serbije u kategoriji poletaraca (kk Pobednik 011) (Vujčić Vanja, Jagodić Andrija, Bugarčić Despot).