NOVOSTI

 

SVEČANA AKADEMIJA 2023 BEOGRADSKOG KARATE SAVEZA

 

 

Svečana akademija 2023 Beogradskog karate saveza održana je 20. decembra 2023. godine u Aero klubu na kojoj su sumirani rezultati za proteklu godinu i uz prisustvo značajnih gostiju dodeljena su priznanja.

 

U kategoriji KLUBOVA prema ostvarenim rezultatima priznanja su dobili:

  1. KK ŽANDARMERIJA
  2. KK ČUKARIČKI RODA
  3. KK MLADENOVAC

 

U kategoriji SPORTISTA prema ostvarenim rezultatima priznanja su dobili:

  1. Simić Luka – nade borbe – MB Sport
  2. Macura Nina – nade borbe – Pobednik 011
  3. Vinčić Jana – kadetkinje borbe – KK Žandarmerija
  4. Miranović Lara – kadetkinje borbe – KK Žandarmerija
  5. Prodanović Miloš – pioniri borbe – KK Žandarmerija
  6. Rajković Nevena – pionirke borbe – KK Žandarmerija
  7. Devetaković Natalija – pionirke borbe – KK Samuraj
  8. Grčić Tamara – U21 i seniorke borbe KK Unsu
  9. Milošević Neda – kate juniorke – KK Čukarčki roda
  10. Nikolić Mina – kate juniorke i U21 – KK Skipper
  11. Jakovljević Vasilije – kate kadeti – KK Skipper
  12. Turnić Nađa – kate pionirke – KK Mladenovac
  13. Skadrić Mihajlo – kate pioniri – KK Unsu

 

POSEBNA prinanja su dobili:

  1. Stamenović Tijana – parakarate
  2. Brkić Srđan – veteran
  3. Simović Dragutin – sudija

 

U kategoriji TRENERA prema ostvarenim rezultatima priznanja su dobili:

  1. Krstin Igor – KK Žandarmerija
  2. Glišić Nemanja – KK Čukarički Roda
  3. Stojković Slađana – KK Mladenovac
  4. Marković Bojana – KK Skipper
  5. Ristivojević Marko- KK Pobednik
  6. Vučković Branko – KK Samuraj
  7. Milenković Branislav – KK MB Sport
  8. Stojaković Bojana – KK Unsu (kate)
  9. Đurić Marija – KK Unsu (borbe)
  10. Stojanović Slađana

 

TIJANA NAJBOLJA U BEOGRADU

 

 

Na svečanoj dodeli priznanja Sportskog saveza Beograda za najbolje sportiste i klubove za 2023. godinu, naša Tijana Stamenović je proglašena za najbolju parasportiskinju za 2023. godinu. Ispred sportskog saveza Beograda, Tijani je priznanje dodelio sekretar sportskog saveza Nebojša Jevremović koji joj je tom prilikom čestitao i poželeo još više uspeha u daljem radu.

Predsednik Beogradskog karate saveza dr Hadži Strahinja Stojković čestitao je i zahvalio se Tijani, njenoj porodici i treneru Slađani Stojanović na ovom priznanju, kao i na svim dosadašnjim uspesima.

 

GODIŠNJA SVEČANOST SPORTSKOG SAVEZA BEOGRADA

 

 

Godišnja svečanost Sportskog saveza Beograda za 2023. godinu održana je 21.decembra 2023. godine u hotelu “Golden tulip Zira” na kojoj su dodeljena priznanja najboljim sportistima i klubovima za 2023. godinu. Među kandidatima za najbolje sportiste i parasportiste bila je i naša Tijana Stamenović koja je, zajedno sa delegacijom Beogradskog karate saveza, prisustvovala dodeli.

Svečanost su uveličali, pored trenera i sportista, i sportske legende, sportski radnici i veliki ljubitelji sporta.

 

BEOGRADSKI KARATE SAVEZ NAJUSPEŠNIJI NA TURNIRU „MEMORIJAL RUDOLFA FARMADINA“

 

 

Beogradski karate savez je 16. decembra 2023. godine uzeo učešće na međunarodnom turniru „ Memorijal Rudolfa Farmadina“ koji je održan u Nitri u Slovačkoj na kome je učestvovalo preko 500 takmičara iz 62 kluba iz Austrije, Bugarske, Crne Gore, Češke, Hrvatske, Litvanije, Norveške, Poljske, Srbije, Ukrajine i Slovačke.

Beogradski karate savez je zauzeo prvo mesto sa osvojenih 12 zlatnih medalja, 11 srebrnih i 21 bronzanom ispred domaćina karate kluba Fermex iz Nitre sa osvojenih 10 zlatnih medalja, 5 srebrnih i 11 bronzanih.

 

SPARTANCI 026 NAJUSPEŠNIJI NA TURNIRU NIPPON TOP TEN

 

 

Karate klub “Nippon” iz Beograda održao je 09. decembra 2023. godine 22. Međunarodni karate turnir Nippon Top Ten TOFEJ VOŽDOVCA, turnir B serije, u Sportskom centru Voždovac na Banjicicu na kome je učešće uzelo preko 700 takmičara iz 64 kluba iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Francuske, Grčke, Mađarske, Rumunije, Slovenije i Srbije.

Najuspešnije ekipe u izvođenju kata bile su: (1) Spartanci 026 iz Smederevske Palanke sa osvojenih 12 zlatnih medalja, 2 srebrne i 3 bronzane, (2) Vazduhoplovac iz Beograda sa osvojenih 11 zlatnih medalja, 8 srebrnih i 5 bronzanih i (3) Olimp Sport klub iz Beograda sa osvojenih 4 zlatne medalje, 1 srebrnom i 1 bronzanom.

U borbama najuspešnije ekipe su bile: (1) Lakomma iz Grčke sa osvojenih 12 zlatnih medalja, 2 srebrne i 4 bronzane, (2) Bratstvo iz Golubovaca sa osvojenih 5 zlatnih medalja, 7 srebrnihm i 3 bronzane i (3) Samuraj iz Beograda sa osvojenih 5 zlatnih medalja, 3 srebrn3 i 6 bronzanih.

U generalnom plasmanu najuspešnije ekipe su bile: (1) Spartanci 026 iz Smederevske Palanke sa osvojenih 13 zlatnih medalja, 4 srebrne i 4 bronzane, (2) Lakomma iz Grčke sa osvojenih 12 zlatnih medalja, 2 srebrne i 5 bronzanih i (3) Vazduhoplovac iz Beograda sa osvojenih 11 zlatnih medalja, 8 srebrnih i 5 bronzanih.

 

Kompletan izveštaj

 

ODRŽAN TURNIR “TROFEJ OBRENOVCA”

 

 

Karate klub “Radnički” iz Obrenovca održao je 03. decembra 2023. godine 33. TOFEJ OBRENOVCA u Sportsko kulturnom centru u Obrenovcu na kome je učešće uzelo preko 400 takmičara iz 33 kluba iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije.

Najuspešnije ekipe u izvođenju kata bile su: (1) Vazduhoplovac iz Beograda sa osvojenih 12 zlatnih medalja, 11 srebrnih i 6 bronzanih, (2) Unsu iz Beograda sa osvojenih 9 zlatnih medalja, 6 srebrnih i 11 bronzanih i (3) Čukarički Roda iz Beograda sa osvojenih 6 zlatnih medalja, 4 srebrne i 1 bronzanom.

U borbama najuspešnije ekipe su bile: (1) Soko iz Obrenovca sa osvojenih 5 zlatnih medalja, 3 srebrne i 5 bronzanih, (2) Feniks MM iz Obrenovca sa osvojenih 4 zlatne medalje, 1 srebrnom i 2 bronzane i (3) Vitez iz Beograda sa osvojenih 4 zlatne medalje, 1 srebrnom  i 2 bronzan.

U generalnom plasmanu najuspešnije ekipe su bile: (1) Vazduhoplovac iz Beograda sa osvojenih 12 zlatnih medalja, 11 srebrnih i 6 bronzanih, (2) Unsu iz Beograda sa osvojenih 11 zlatnih medalja, 7 srebrnih i 11 bronzanih i (3) Čukarički Roda iz Beograda sa osvojenih 6 zlatnih medalja, 4 srebrne i 1 bronzanom.

 

Kompletan izveštaj

 

DODELЈENA SPARTAKOVA NAGRADA STRAHINJI TEPAVČEVIĆU ZA ŽIVOTNO DELO

 

 

Priznanje„Jovan Mikić Spartak”, kojim se nagrađuju najbolјi sportisti i sportske organizacije u Vojvodini, uručeno je ovogodišnjim dobitnicima na svečanosti u Kulturnoj stanici „Eđšeg“ u Novom Sadu.

Nagrade su uručili pokrajinski sekretar za sport i omladinu Dane Basta, ministar sporta u Vladi Republike Srbije Zoran Gajić, predsednica Sportskog saveza Vojvodine Jasmina Juras i predsednik Sportskog saveza Srbije Davor Štefanek.

Ovogodišnji laureat za životno delo, koja se dodelјuje zaslužnim bivšim sportistima za ukupan doprinos oblasti sporta, pripala je čuvenom sportskom stručnjaku u oblasti karatea i predsedniku Karate saveza Vojvodine Strahinji Tepavčeviću.

Pokrajinski sekretar Dane Basta čestitao je dobitnicama na ovom prestižnom priznanju i ukazao na njegov značaj. On je podsetio na to da se ovo sportsko priznanje dodelјuje 56. put što, kako je naglasio, dovolјno govori o njegovoj tradiciji i snazi.

 

OSNOVNA ŠKOLA „MILOJE PAVLOVIĆ“ SA ČUKARICE OBELEŽILA JUBILEJ – 50 GODINA POSTOJANJA

Osnovna škola „Miloje Pavlović“ na Banovom brdu obeležila je veliki jubilej – pola veka rada i postojanja. Proslavi jubileja prisustvovali su brojni gosti, učenici, kolektiv škole i penzioneri koji su radili u školi.

Goste je pozdravila direktorka Aleksandra Bukovica, a u ime Gradske opštine Čukarica obeležavanju jubileja su prisustvovali predsednica Skupštine Lidija Jovanović i članovi Veća Stana Lukić, Slaviša Šotra i Miljan Ćeranić.

Školu „Miloje Pavlović“ pohađa i oko 130 učenika sa posebnim potrebama i nosilac je najvećeg priznanja koje dodeljuje defektološka struka za izuzetan doprinos i postignute rezultate za unapređenje defektološke teorije i prakse.

Beogradski karate savez ima odličnu saradnju sa Osnovnom školom „Miloje Pavlović“ za šta je dobio zahvalnicu koju je primio potpredsednik Beogradskog karate saveza Dragan Todorović.

 

USPEŠAN NASTUP TAKMIČARA BKS-a NA TURNIRU “TROFEJ BARA”

Beogradski karate savez zauzeo je 3. mesto u generalnom plasmanu na međunarodnom karate turniru „Trofej Bara“ koji je održan 25. novembra 2023. godine u Baru, Crna Gora, sa osvojenih 9 zlatnih, 6 srebrnih i 11 bronzanih medalja. Najuspešnija ekipa je bio kk „Bar“ ali kao domaćin nije ušla u generalni plasman pa je 1. mesto pripalo kk „Ulcin“ a 2. mesto kk „Omladinac“ iz Podgorice.

Beogradski karate savez dodelio plaketu domaćinu turnira za dugogodišnju uspešnu sportsku saradnju koju je predao predsednik Beogradskog karate saveza dr Hadži Strahinja Stojković.

 

ODRŽAN “ARENA KUP”

 

 

Karate klub “Arena” iz Beograda održao je 19. novembra 2023. godine 6. ARENA KUP u Sportskom centru “Voždovac” na Banjici na kome je učešće uzelo preko 500 takmičara iz 50 klubova iz Makedonije i Srbije.

Najuspešnije ekipe u izvođenju kata bile su: (1) Spartanci 026 iz Smederevske Palanke sa osvojenih 14 zlatnih medalja, 3 srebrne i 6 bronzanih, (2) Pobednik 011 iz Beograda sa osvojenih 6 zlatnih medalja, 3 srebrne i 2 bronzane i (3) Unsu iz Beograda sa osvojenih 4 zlatne medalje, 5 srebrnih i 11 bronzanih.

U borbama najuspešnije ekipe su bile: (1) Pobednik 011 iz Beograda sa osvojenih 5 zlatnih medalja, 5 srebrnih i 4 bronzane, (2) Samuraj iz Beograda sa osvojenih 5 zlatnih medalja, 5 srebrnih i 2 bronzane i (3) SD-Combat iz Smedereva sa osvojenih 3 zlatne medalje i 1 bronzanom.

U generalnom plasmanu najuspešnije ekipe su bile: (1) Spartanci 026 iz Smederevske Palanke sa osvojenih 16 zlatnih medalja, 4 srebre i 8 bronzanih, (2) Pobednik 011 iz Beograda sa osvojenih 11 zlatnih medalja, 8 srebrne i 6 bronzane i (3) Samuraj iz Beograda sa osvojenih 5 zlatnih medalja, 6 srebrnih i 2 bronzane.

 

Izveštaj

 

ODRŽANO PRVENSTVO BALKANA ZA KADETE, JUNIORE I MLAĐE SENIORE

 

 

Prvenstvo Balkana za kadete, juniore i mlađe seniore održano je od 17. do 1/9. novembra 2023. godine u dvorani “Tivoli” u Ljubljani na kome je učestvovalo oko 1000 takmičara iz 13 zemalja.
U generalnom plasmanu redosled je: (1) Turska sa osvojenih 13 zlatnih medalja, 11 srebrnih i 19 bronzanih, (2) Srbije sa osvojenih 11 zlatnih medalja, 5 srebrnih i 12 bronzanih i (3) Bosna i Hercegovina sa osvojenih 8 zlatnih medalja, 8 srebrnih i 15 bronzanih.
Takmičari Beogradskog karate saveza osvojili su 6 zlatnih medalja, 2 srebrne i 4 bronzane.
Nosioci zlatnih medalja su: Vinčić Jana (kk Žandarmerija) u uzrasnoj kategoriji kadetkinja u borbama pojedinačno -47 kg, Milošević Neda (kk Čukarički Roda) u uzrasnoj kategoriji juniorki u katama pojedinačno, Vasilije Jakovljević (kk Skipper) u uzrasnoj kategoriji kadeta u katama pojedinačno, Marijanović Iva, Dimitrijević Tamara i Mešić Nina (kk Čukarički Roda) u uzrasnoj kategoriji mlađih seniorki u katama ekipno, Anđelčić Petar (kk Studentski grad) u uzrasnoj kategoriji mlađih seniora u borbama ekipno i Grčić Tamara (kk Unsu) u uzrasnoj kategoriji mlađih seniorki u borbama pojedinačno -50 kg.
Srebrne medalje su pripale Miranović Lari (kk Žandarmerija) u uzrasnoj kategoriji kadetkinja u borbama pojedinačno +61 kg i u borbama ekipno.
Bronzane medalje su osvojili: Jovanović Petra (kk Žandarmerija) u uzrasnoj kategoriji juniorki u borbama pojedinačno – 59 kg, Barudžija Vuk, Lončarević Vuk, Cvetković Đorđe (kk Čukarički Roda) u uzrasnoj kategoriji kadeta/juniora u katama ekipno, Nikolić Mina (kk Skipper) u uzrasnoj kategoriji mlađih seniorki u katama pojedinačno i Stepančić Maša (kk Skipper) u uzrasnoj kategoriji mlađih seniorki u borbama pojedinačno -61 kg.

 

ODRŽAN KUP BEOGRADA ZA POLETARCE, PIONIRE I NADE

 

 

Kup Beograda za poletarce, pionire i nade održan je 12. novembra 2013. godine u Sportsko-kulturnomn centru u Obrenovcu ne kome je učestvovalo oko 350 takmičara iz 28 klubova.

U katama najuspešniji su bili: (1) kk Mladenovac, (2) kk Vazduhoplovac i (3) kk Nippon, u borbama najuspešniji su bili: (1) kk Samuraj, (2) kk Žandarmerija i (3) kk Soko Obrenovac dok je u generalnom plasmanu redosled bio: (1) kk Mladenovac, (2) kk Vazduhoplovac i (3) kk Samuraj.

 

Kompletan izveštaj

 

11. NOVEMBAR – DAN PRIMIRJA U PRVOM SVETSKOM RATU

 

 

U okviru obeležavanja Dana primirja, predstavnici Beogradskog karate saveza položili su venac na Spomen kosturnici braniocima Beograda tokom Velikog rata, na Novom Groblјu.

Posle četiri godine ratnih zbivanja, na današnji dan 1918. godine, u 11 časova, okončana su oružana dejstva u Velikom ratu. Kao sećanje na milione stradalih, svake godine 11. novembra tačno u 11 časova širom sveta održavaju se manifestacije odavanja počasti postradalim vojnicima, oficirima i civilima. Spomen kosturnica branilaca Beograda svedoči o junaštvu i stradanju srpskih vojnika u Velikom ratu.

 

BKS OBELEŽIO 25-GODIŠNJICU OD 33. EVROPSKOG PRVENSTVA ZA SENIORE

 

 

Beogradski karate savez je 09. novembra 2023. godine obeležio 25-godišnjicu od 33. Evropskog prvenstva za seniore u karateu, kada je Beogradu bio domaćin ali i sportski najuspešnija selekcija.

Ovom prilikom Karate federacija Balkana dodelila je Dragoslavu Stojkoviću crni pojas 7. Dan.

 

NASTAVAK USPEŠNE SARADNJE SA FAKULTETOM SPORTA I FIZICKOG VASPITANJA UNIVERZITETA U BEOGRADU

U prostorijama Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu 01.11.2023. godine održan je sastanak u cilju nastavka uspešne saradnje sa Beogradskim karate savezom. Delegaciju BKS-a, predsednika, doc. dr Hadži Strahinju Stojkovića i direktora Ninoslava Glišića ugostili su dekan fakulteta prof. dr Sanja Mandarić i prodekan za nastavu doc. dr Slobodanka Dobrijević.

Predsednik BKS-a zahvalio se na dosadašnjoj podrsci rukovodstvu fakulteta i najavio buduću saradnju u cilju unapređenje razvoja karate sporta i međunarodne saradnje.

 

ČESTITKE ĐORĐU TEŠANOVIĆU ZA OSVAJANJE SVETSKE BRONZANE MEDALJE

Predsednik BKS-a dr Hadži Strahinja Stojković čestitao je reprezentativcu Srbije Đorđu Tešanoviću na inzvanrednom rezultatu i osvajanju bronzane medalje na upravo završenom Svetskom šampionatu u karateu za seniore.

“Gospodin Tešanović obradovao nas je svojim inzvanrednim rezultatom i ovom prilkom iskreno mu čestitam, takođe čestitam celom timu Karate federacije Srbije, Karate savezu Vojvodine kao i njegovom matičnom klubu KK Zrenjanin” – rekao je predsednik BKS-a.

Na putu do bronzane medalje Đorđe Tešanović pobedio je takmičara iz Nemačke Sekot Nikolu sa 2:1 a u drugom kolu je izgubio od takmičara iz Egipta Mahmoud Taha Tareka sa 0:2 ali koji ga je povukao u repasaž gde je prvo pobedio takmičara iz Irske Crean Sean Mc Carthya sa 2:0, zatim takmičara iz Kazakstana Toltay Abylaya sa 8:7 da bi u borbi za medalju pobedio takmičara iz Brazila Felipin Salgado Giovanija sa 7:6.