NOVOSTI

Srbija najuspešnija na prvenstvu Balkana

suvajcevic_balkan_2017Proteklog vikenda u Čačku je održano 19. Balkansko prvenstv0 za seniore, takmičari reprezentacije Srbije osvojili su šest zlatnih, jednu srebrnu i sedam bronzanih medalja i u ukupnom plasmanu zauzeli prvo mesto ispred Hrvatske i Crne Gore.

Zlatne medalje su osvojili: Suvajčević Stefan u kategoriji seniora kate pojedinačno, Mladežić Bojana u kategoriji seniorki kate pojedinačno, Cvrkota Sanja u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -68 kg, Joksić Stefan u kategoriji seniora borbe pojedinačno -67 kg, Bitević Slobodan u kategoriji seniora borbe pojedinačno +84 kg, seniorke borbe ekipno (Preković Jovana, Stanojević Natalija, Vićovac Andriana i Cvrkota Sanja).

Srebrnu medalju osvojila je Jakšić Milana u kategoriji seniorki kate pojedinačno.

Bronzane medalje osvojili su: Milivojčević Jelena u kategoriji seniorke borbe pojedinačno -50 kg, Vasović Andrijana u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -61 kg, Čomagić Ivana u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -68 kg, Topalović Varja u kategoriji seniorki borbe pojedinačno +68 kg, Stanković Andrija u kategoriji seniora kate pojedinačno, Salapura Đorđe u kategoriji seniora borbe pojedinačno -75 kg i kata tim seniorki (Leković jelena, Saveski Tijana i Saveski Vanja).