NOVOSTI

Ivana Perović treća na Svetskom kupu

Proteklog vikenda u Sofiji je održan Svetski kup za mlade, na kojem je nastupilo preko 1800 takmičara iz 72 zemlje. Ovaj turnir je jedan od kvalifikacionih turnira za učešće na Olimpijadi mladih, koja se ove godine održava u Buenos Airesu (Argentina).  U veoma jakoj konkurenciji Ivana Perović (Studentski Grad) je osvojila bronzanu medalju. Na putu do medalje Ivana je pobedila tamičarke iz: Portugala, Amerike, Bosne i Hercegovine, Norveške i Rusije i na ovaj način se plasirala u polufinale. U polufinalu je izgubila od takmičarke iz Rusije i onda u poslednjoj repasžnoj borbi pobedila takmičarku iz Irana. Za reprezentaciju Srbije pored Ivane medalje su osvojili i Tamara Živković (Raška) i Bojana Janković (Jadar).